Медведев без проблеми стигна до полуфиналите

Медведев победи с 6:4, 6:1 Клижан

5 годиниТенис 1 Телевизия Евроком

Руснакът Даниил Медведев се класира за полуфиналите на турнира по тенис в София. Поставеният под номер 3 Медведев пласира 9 аса и разгроми Мартин Клижан (Словакия) с 6:4, 6:1 за 69 минути.

22-годишният московчанин направи пробив още в третия гейм по пътя си към успеха в първия сет. В началото на втората част Клижан беше пробит и в изблик на нерви счупи ракетата си, за което получи предупреждение от съдията. Това определено попречи на концентрацията му и той загуби четири поредни гейма. Така Медведев без проблеми спечели втория сет с 6:1 и затвори двубоя при първия си мачбол.

На полуфиналите утре Медведев ще играе срещу победителя от мача между номер 2 Стефанос Циципас (Гърция) и номер 7 Гаел Монфис (Франция), който започва след малко в "Арена Армеец".