Мексико изхвърли Русия от турнира за Купата на конфедерациите

"Ацтеките" с обрат срещу Сборная в Купата на конфедерациите

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Мексико се наложи с 2:1 над домакина Русия в среща от група А на Купата на конфедерациите. Така Сборная прекратява участието си в турнира за сметка на днешния си съперник. Мексико продължава към полуфиналите, като заема второ място в класирането.След малко повече от четвърт час игра Смолов бе съборен в наказателното поле на гостите, но сигнал от съдията не последва. Минута по-късно реферът получи информация от помощниците си и спря играта, а повторенията показаха, че по скоро трябва да се посочи наказателен удар. Все пак реферът поднови играта, без да отсъди най-тежкото наказание във футбола.В 24-ата минута Смолов изстреля снаряд, но нацели гредата. Атаката на руснаците продължи с още няколко удара, като при един от тях Самедов бе точен, давайки аванс на своя тим - 1:0.В 30-ата минута Акинфеев се намеси след удар на Гуардадо, но атаката на "ацтеките" продължи и Араухо засече с глава центриране и прати топката във вратата - 1:1.В 52-ата минута мексиканците изчистиха топката от своята половина, като кълбото стигна до Акинфеев, който сбърка фатално. Вратарят извика на Васин да остави топката, но Лозано го изпревари и се разписа от наглед никаква ситуация - 2:1. В 60-ата мексиканците стигнаха до нов гол, който бе дело на Морено, но след видео повторение реферите отсъдиха засада и резултатът остана непроменен.В 67-ата минута Чичарито стреля с глава, но слабо и Акинфеев спаси без проблеми. Като цяло по-интересните атаки до края на мача бяха пред вратата на домакините. В 68-ата минута Жирков получи директен червен картон и остави отбора си с човек по-малко. В 72-ата минута пред резервата Смолников се откри отличен шанс за изравнителен гол, но от няколко метра, той не успя да засече топката във вратата. Така Мексико се поздрави с крайния успех.