Метц надви  Олимпик (Марсилия) с 1:0

Метц подхлъзна гранда у дома

Метц победи Олимпик (Марсилия) с 1:0 в първи мач от 23-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение беше дело на Йоан Жофре и падна в 82-ата минута. С успеха домакините напуснаха предпоследното място във временното класиране. Те вече имат 24 точки и са 15-и, на точка от опасната зона.Дебют за гостите пък записа новото попълнение Димитри Пайе, който дойде след шумен скандал през зимния трансферен прозорец.Роденият на остров Реюнион футболист влезе като смяна за марсилци в 54-ата минута. Пайе смени Буна Сар. Както е известно, след дълги спорове Уест Хям се съгласи да продаде футболиста за сумата от 25 милиона паунда.
С изявите си на терена обаче френският национал не помогна с нищо на Олимпик и тимът му загуби. ОМ остава шести в класирането с 33 точки. Лидерът Монако и преследвачът ница са с по 49.