Милан надви Сасуоло с 1:0

Карлос Бака носи минималния успех на "росонерите"

Милан постигна изключително трудна победа с 1:0 като гост на Сасуоло в среща от 26-ия кръг на Серия "А". Това бе първата победа за тима на Винченцо Монтела на този стадион след три поредни загуби.
Домакините можеха да излязат напред в резултата в 11-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Доменико Берарди, чийто удар обаче не намери целта.
В 21-ата минута "росонерите" също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Карлос Бака, който реализира, макар че при изпълнението се подхлъзна и падна на земята.
Последваха равностойни минути, в които нито един от двата тима не съумя да реализира попадение.
През второто полувреме играчите на Сасуоло опитаха всичко, за да стигнат поне до изравнителен гол ,но такъв така и не падна и те инкасираха загуба.
Във временното класиране Милан е 7-и с 47 точки, докато Сасуоло заема 13-а позиция с 30.