Милан победи Риека с 3:2

АЕК (Атина) и Аустрия (Виена) с реми в другата среща от група „D”

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Милан победи драматично хърватския шампион Риека с 3:2 и след втория кръг оглави група „D” на Лига Европа. Андре Силва (14) изведе „росонерите” напред в резултата след подаване на Борини, а малко след почивката Матео Муаскио се разписа за 2:0 след пас на Леонардо Бонучи. Играчите на Винченцо Монтела помислиха, че са си свършили работата и бяха жестоко наказани в заключителните минути. Ганаецът Максуел Акости (84) намали на 2:1, а инфарктната драма настъпи в самия край. Гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар и Йосип Елез (90-дузпа) бе точен от бялата точка за 2:2, но в последните секунди младокът Патрик Кутроне (90+4) донесе трите точки за италианския гранд.
В другия мач от групата АЕК (Атина) и Аустрия (Виена) завършиха 2:2 в Гърция. Хърватинът Марко Ливая (28) даде преднина на домакините, но „виолетовите” стигната до пълен обрат с попадения на Кристоф Моншайн (43) малко преди почивката и Исмаел Тажури (49) в началото на втората част след асистенции на Фелипе Пирес. Гърците стигнаха все пак до точката с нов гол на Марко Ливая (90) в самия край след подаване на Серджио Араухо.
След тези срещи Милан е лидер с пълен актив от 6 точки, следван от АЕК (Атина) с 4 и Аустрие (Виена) с една точка. Риека е на дъното без нито една точка.