Милан се класира за Европа, но...

"Росонерите" пропуснаха добра възможност за класиране в Европа

Милан завърши при 1:1 при гостуването си на Аталанта в директна битка за място в плейофите на Лига Европа.
"Росонерите" поведоха в 60-ата минута с гол на Франк Кеси, а малко след това съперникът им остана с човек по-малко.
Вместо да решат всичко и да дръпнат с 4 точки кръг преди края, гостите също останаха с 10 души заради червен картон на Монтоливо, а в продължението на двубоя допуснаха изравняване.
Милан води с точка пред Аталанта, като в последния кръг посреща Фиорентина, а съперникът му гостува на борещия се да не изпадне Каляри.По-рано днес Лацио върна интригата в битката за четвъртото място след 2:2 с Кротоне и в двубой от последния кръг ще реши всичко в пряк двубой с Интер.