Монако е първият полуфиналист за Купата на лигата

Затова те ще се надяват този сезон да успеят да се реваншират пред феновете си и да вдигнат трофея

Монако е първият полуфиналист в турнира за Купата на лигата във Франция. Това стана факт след успех с 2:1 като гост над Ница в сблъсъка между двата тима от 1/4-финалната фаза. Точни за монегаските бяха Тома Льомар в 3-ата и Адама Диакаби в 37-ата минута. За домакините пък се разписа Аласан Плеа в 18-ата минута.Срещата започна повече от добре за гостите на "Алианц Ривиера". Още в 3-ата минута Балде Кейта получи пас в наказателното поле и с меко центриране прати топката към Тома Льомар, който с глава я заби във вратата за 0:1.В 13-ата минута Льомар заби втори гол за монегаските, който обаче правилно не бе зачетен заради засада.В 18-ата минута домакините все пак стигнаха до изравняването. Плеа получи извеждащ пас, финтира защитник и вкара във вратата. При гола останаха съмнения за засада, но след намесата на системата ВАР, попадението бе признато.В 37-ата минута обаче Монако си върна предимството в резултата. Балде Кейта центрира отдясно и Диакаби от движение насочи топката във вратата за 1:2.През второто полувреме Ница направи всичко възможно да стигне до равенството. В 64-ата минута Пиер Леес-Мелу пропусна най-добрата възможност за своя тим. Той бе намерен буквално на празна врата, но с глава стреля встрани от вратата.Така Монако удържа победата и вече чака да научи името на следващия си съперник в надпреварата. Монегаските са финалист от миналата година, като загубиха финалния мач с 1:4 от Пари Сен Жермен. Затова те ще се надяват този сезон да успеят да се реваншират пред феновете си и да вдигнат трофея.