МОНАКО ИЗХВЪРЛИ ТОТНЪМ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА

"МОНЕГАСКИТЕ" ИЗХВЪРЛИХА "ШПОРИТЕ" КАТО МРЪСНО КОТЕ ОТ ШЛ

Монако приема Тотнъм на "Луи II" в двубой от Група Е на ШЛ. Джибрил Сидибе откри резултата в 48-ата минута. В 52-ата Хари Кейн изравни от дузпа. Минута след това Томас Лемар отново изведе домакините напред.

"Монегаските" имат нужда само от точка, за да си гарантират място в следващата фаза, а при победа ще си осигурят първото място. По-рано днес ЦСКА (Москва) и Байер (Леверкузен) завършиха 1:1 в другия двубой от групата.

Бенжамен Менди е препрочетен пред Андреа Раджи, а Жоао Моутиньо се завръща в състава на Монако след контузия. Маурисио Почетино е направил четири промени - Деле Али, Киърън Трипиър, Кевин Вимер и Сон Хюн-Мин започват за "шпорите". Младият Хари Уинкс, който впечатли в дербито с Уест Хам, също е титуляр.

Гостите пропуснаха първата стопроцентова възможност в тази среща. Това се случи в шестата минута, когато Али изведе Сон зад отбраната. Кореецът излезе очи в очи със Субашич и се опита да мине покрай него, но стражът успя да чукне топката и да предотврати опасността. В десета минута домакините получиха дузпа заради нарушение на Ерик Дайър срещу Фабиньо. Фалкао изпълни, но Лорис се справи блестящо и спаси удара от бялата точка. В следващите минути Менди и Жермен пропуснаха добри възможности за Монако, като в първата ситуация отново Лорис се намеси добре, а във втората Вимер бе на точното място и блокира.

Жермен пропиля нов шанс десетина минути преди почивката, когато се излезе сам срещу Лорис и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от далечната греда.

В началото на втората част двата отбора набързо си отбелязаха три гола. В 48-ата минута Менди за пореден път тази вечер проби добре по левия фланг и центрира към Сидибе, който засече отблизо с глава, давайки аванс на Монако. Три минути по-късно Тотнъм получи правото да изпълни дузпа, след като Деле Али бе съборен в наказателното поле от Глик. Хари Кейн бе точен от бялата точка - 1:1. 40 секунди след изравнителния си гол "шпорите" отново изоставаха. Сидибе намери Лемар в наказателното поле. Последният прати топката в ъгъла за 2:1.

В 67-ата минута Лорис спаси отбора си от трети гол, показвайки невероятен рефлекс след удар на Глик от няколко метра. Ерик Дайър пък бе близо до това да изравни резултата, но негов изстрел с глава бе изчистен от голлинията. Последва нова добра намеса на Лорис след шут на Фалкао.

Четири минути преди края Деле Али имаше страхотна възможност след корнер, изпълнен от Ериксен. Халфът протегна крак да засече на далечната греда, но прати топката встрани. В добавеното време Ериксен пропусна още един шанс за гостите.