Монако на финал срещу ПСЖ

„Монегаските” елиминираха у дома Монпелие

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Монако победи гостуващия Монпелие с 2:0 в полуфинал за Купата на Лигата във Франция и ще спори за трофея с ПСЖ на 31 март.
Радамел Фалкао (16, 29) вкара и двата гола за „монегаските”. Това бе първи дубъл на колумбийския голмайстор от 22 септември насам.
Системата за видеоповторения ВАР влезе в употреба на два пъти. Първо в 17-ата минута съдията даде дузпа за домакините за нарушение на вратаря Лекомт срещу Стеван Йоветич, но след консултация промени решението си, след като видя, че стражът е играл за топката. След почивката в 66-ата минута след използване на ВАР бе отменен гол на Фалкао заради засада.