Монако надви Бордо с 2:1

„Монегаските” надвиха у дома жирондинците с 2:1

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Монако победи гостуващия Бордо с 2:1 в среща от 28-ия кръг на френската Лига 1 и се утвърди на втората позиция във временното класиране.
В 27-ата минута Рашид Гезал излезе сам срещу вратаря на гостите, но след удара му топката кацна на напречната греда и излезе в аут. Жирондинците поведоха с гол на аржентинеца Валентин Вада (32), възползвал се от пас на сенегалеца Юсуф Сабали. В самия край на полувремето черногорският нападател Стеван Йоветич (45) бе изведен от Тома Льомар и сам срещу вратаря не сгреши за 1:1.
След почивката „монагските” натиснаха и усилията им бяха възнаградени. Появилият се като резерва португалец Рони Лопеш (68) се разписа след подаване на Джибрил Сидибе за пълния обрат. До края на срещата домакините не допуснаха изненади и запазиха аванса си, а Тома Льомар изпусна още един изгоден шанс за гол.
С този успех Монако събра 60 точки и се утвърди на втората позиция, изоствайки на 11 от лидера ПСЖ, който утре гостува на Троа. Бордо е девети с 36 точки преди останалите мачове от кръга.