Монако надви Страсбург с 3:0

Монако се върна на победния път

7 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Радамел Фалкао бе в основата на всичко при победата на Монако с 3:0 над Страсбург в мач от Лига 1. Колумбийският нападател се отчете с два гола и една асистенция към Рони Лопес. С успеха „монегаските“ 15 точки, колкото и лидерът ПСЖ, но парижани са с мач по-малко.Монако натисна още в началото, но първото попадение падна в заключителните минути преди почивката. Радамел Фалкао направи пробив и пусна успоредно на голлинията към далечната греда, където беше непокритият Рони Лопес и той от 2-3 метра не сбърка - 1:0.
В 51-та минута бразилецът Жорже направи пробив, при който изведе Фалкао на стрелкова позиция и той от близка дистанция нямаше как да сбърка - 2:0. Повторенията обаче показаха, че голмайсторът бе в засада. По-късно попадение на колумбиеца бе отменено заради засада.Крайното 3:0 Фалкао оформи в 67-та минута. Тогава той получи подарък от защитник на Страсбург и прониза вратаря от 13-14 метра.