Монако победа  Каен с 2:1

Каен от своя страна все още не може да бъде сигурен за мястото си в елита догодина, тък като е 15-и с 37 точки - на три от 18-ия Тулуза

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Монако постигна трудна победа с 2:1 като гост на Каен в мач от 36-ия кръг на Лига 1. В герой за монегаските се превърна 18-годишният нападател Муса Сила, който отбеляза и двете попадения. Вторият гол падна в даденото от съдията продължение. Младокът бе открил в 13-ата минута, а Иван Сантини изравнил в 40-ата. В 76-ата минута Ромен Женевоа получи директен червен картон, а в 93-ата минута Сила донесе важният успех за тима си.По този начин Монако остава на трета позиция в класирането - на една точка от втората позиция, която дава право на директно класиране за груповата фаза на Шампионската лига. Там е в момента е тимът на Лион. Каен от своя страна все още не може да бъде сигурен за мястото си в елита догодина, тък като е 15-и с 37 точки - на три от 18-ия Тулуза.