МОНАКО РАЗБИ МАРСИЛИЯ С 4:1

УНИЗИТЕЛНА ЗАГУБА НА ОЛИМПИК У ДОМА

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Монако спечели с убедителното 4:1 като гост срещу местния си съперник Олимпик Марсилия в дербито от 20-ия кръг на Лига 1. Монегаските поведоха в резултата още в 16-ата минута чрез Тома Лемар, който отправи техничен прехвърлящ удар по диагонала и красиво преодоля вратаря Йоан Пеле. Само пет минути след това Джибрил Сидибе изведе Радамел Фалкао на голова позиция и нападателят лесно реализира втори гол в полза на гостите.В 29-ата минута Марсилия върна едното попадение чрез Роландо, който се разписа с глава след центриране от фаул на Максим Лопес. В последната минута на първото полувреме Бернардо Силва вкара третия гол за гостите след центриране отдясно на Алмами Туре.В 56-ата минута отново Барнардо Силва се разписа за крайното 4:1 след добавка от наказателното поле, след като вратарят Йоан Пеле отби опасен удар на Фабиньо.Вторият пореден шампионатен успех изкачи Монако на първото място в Лига 1 с актив от 45 точки. Също с 45 точки е и доскорошният водач Ница. Шампионът Пари Сен Жермен е на третата позиция с три точки по-малко. Олимпик (Марсилия) заема шестото място във временното класиране с актив от 30 точки.