Монтана надви Ботев (Пловдив) с 2:1

Тимът на Атанас Атанасов спечели с 2:1 като домакин на "канарчетата

7 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Монтана спечели с 2:1 домакинството си на Ботев (Пловдив) от 30-ия кръг на Първа лига. Срещата бе дебютна за Атанас Атанасов начело на тима от "Огоста".
През първата част монтанци бяха по-дейният отбор на терена. Натискът на домакините даде резултата в 16-ата минута, когато Стивън Петков засече с глава центриране на Васев и прати топката във вратата на Чворович.
Само шест минути по-късно Петър Атанасов удвои, възползвайки се от грешка в отбраната на Ботев.
В 27-ата минута дойде и най-доброто положение за Ботев. Фернандо излезе на стрелкова позиция сам срещу Александров, но вратарят не трепна и отрази удара.
През втората част "канарчетата" се активизираха, но стигнаха само до 1 попадение във вратата на Монтана. То падна в 93-ата минута, когато Косоко се възползва от грешка на Сене и от малък ъгъл реализира.
С този успех монтанци събраха актив от 15 точки. Ботев пък е с 41.