НАПОЛИ ПОБЕДИ БЕНФИКА С 4:2

ИТАЛИАНСКИЯТ ТИМ СПЕЧЕЛИ НА СВОЙ ТЕРЕН СРЕЩУ ОРЛИТЕ ОТ ЛИСАБОН С 4:2

8 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Наполи срази у дома Бенфика с 4:2 в среща от втория кръг на група „B” в Шампионската лига.
Словашкият национал Марек Хамшик (20) материализира превъзходството на домакините през първата част след центриране от корнер на Фаузи Гулам и това остана единственият гол до почивката. Иначе пропуски за гостите направи Костас Митроглу на два пъти.
През втората част на „Сан Паоло” се получи истински голов спектакъл. В рамките само на 7 минути резултатът набъбна до 4:0 след две попадения на Дрийс Мертенс (51, 58), първото след пряк свободен удар, а второто след асистенция на Аркадиуш Милик (54-дузпа), вкарал сам от бялата точка. След това Наполи намали оборотите и Гонсало Гуедеш (70) след самостоятелен пробив и Едуардо Салвио (86) само оформиха крайния резултат.
След успеха си Наполи е лидер в групата с пълен актив от 6 точки. Бенфика е на дъното със само една точка.