Наполи победи Дженоа с 1:0

Раул Албиол герой за домакините с първия си гол за сезона в мач №200 за тях

Наполи победи трудно у дома Дженоа с 1:0 в среща от 29-ия кръг на италианската Серия „А” и съкрати аванса на шампиона и лидер Ювентус на само 2 точки. Цял мач за гостите игра българският национал Андрей Гълъбинов.
Първи до опасност стигнаха „грифоните”, но в 11-ата минута Дарко Лазович не намери целта след хубавия си пробив по дясното крило. Домакините отвърнаха четири минути след това с неточен удар на Дрис Мертенс.
В 20-ата минута наставникът на домакините Маурицио Сари извърши принудителна смяна, като на мястото на словашката звезда Марек Хамшик пусна поляна Пьотр Зиелински.
До края на полувремето пропуски за гостите направиха Горан Пандев и Никола Споли, а от домакините не успяха да се разпишат Алан и Лоренцио Инсиние, който в 44-ата минута нацели гредата.
След почивката в 51-ата минута Наполи удари втора греда след шут на Дрис Мертенс от дъгата пред наказателното поле. В 65-ата минута Гълъбинов изведе много добре Адел Таарабт, чийто шут бе спасен от Пепе Рейна.
Наполи поведе в 72-ата минута, когато Хосе Кайехон центрира от корнер, а Раул Албиол с глава прати топката в мрежата зад вратаря Перин. Това бе първи гол за бранителя този сезон в Серия „А” и при това в юбилейния му мач №200 за домакините.
„Грифоните” опитаха натиск в края на срещата, но отбраната на неаполитанците се справи с всички набези на нападателите на Дженоа.
След успеха си Наполи е втори със 73 точки и 2 по-малко от лидера Ювентус. Дженоа заема 13-а позиция с 30 точки.