Наполи победи Дженоа с 2:1

"Сините" спечелиха срещу Дженоа като гост с 2:1

Наполи успя да обърне домакина Дженоа с 2:1 в среща от 12-ия кръг на Серия "А". По този начин "сините" изпревариха на второто място Интер, като събират 28 точки и вече изостават от лидера Ювентус само на 3 пункта.
За успеха, който не дойде никак лесно, се разписа Руис Фабиан (62), а в 86-ата Бираски си заби автогол. На "грифоните" пък преднина бе дал Куаме в 20-ата минута.
Срещата започна с очакван натиск на Наполи, но до гол стигна Дженоа. Ромуло пусна страхотен пас към Кристиан Куаме, който засече с глава топката в мрежата на Давид Оспина - 1:0.
След попадението гостите тотално натиснаха своя домакин в търсене на изравняване, но така и не стигна до такова през първата част.
Второто полувреме започна отново с натиск на неаполитанци, като за няколко минути футбол не се игра заради проливен дъжд.
Веднага след подновяването Наполи стигна до изравняването чрез Фабиан Руис, който бе намерен чудесно от Дрис Мертенс - 1:1.
"Сините" тотално натикаха своя съперник в неговото наказателно поле и в крайна сметка стигнаха до гола в 86-ата минута, като Давиде Бираски отклони топката в своята врата, правейки резултата 1:2.
До края Наполи не се затрудни да запази преднината си и логично стигна до успеха, след който вече е втори. Дженоа от своя страна е четиринадесети с 14 пункта.