Не зачетоха гол на Гълъбинов в дербито на Генуа

След това реми Сампдория се намира на 9-ото място в класирането с 48 точки. Дженоа пък заема 12-ото място в класирането с 35 спечелени точки

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Сампдория и Дженоа не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 31-ия кръг на Серия “А”. Мачът на “Мараси” не донесе очакваното зрелище и завърши при резултат 0:0. Българският нападател на “Грифоните” Андрей Гълъбинов се появи в игра в края на мача и бе на косъм да донесе успеха на своя тим, като отбеляза гол, който обаче не бе зачетен заради засада.Иначе мачът имаше заряд и положения пред двете врати. В началото Сампдория започна по-добре и първо в 7-ата минута удав на Денис Прает премина на сантиметри над вратата. Пет по-късно Лукас Торейра стреля неточно от фаул.В 14-ата минута и символичните гости стигнаха до първата си добра възможност. Лука Ригони стреля от границата на наказателното поле бе спасен от Емилиано Вивиано.В самия край на полувремето Джанлука Капрари стреля опасно, но Матия Перинспаси.В 49-ата минута отново Торейра се озова на стрелкова позиция, но прати топката встрани от вратата.В 80-ата минута Карол Линети стреля мощно от около 25 метра, Перин спаси, а след това и Капрари опита да довкара отбиатта топка, но и той не успя да преодолее вратаря.В 88-ата минута Гълъбинов влезе на мястото на Джанлука Лападула и само две минути по-късно получи пас в наказателното поле и без забавяне прати топката в мрежата. За негово съжаление той бе в засада и това не остана незабелязано за съдиите, които не признаха гола.И двата тима имаха претенции за неотсъдени дузпи в хода на мача, но съдията Давиде Маса по никакъв начин не се повлия и така и не посочи бялата точка.След това реми Сампдория се намира на 9-ото място в класирането с 48 точки. Дженоа пък заема 12-ото място в класирането с 35 спечелени точки.