Нежелано реми между Ла Коруня и Севиля

След този мач Ла Коруня остава в опасната зона на 18-ото място в класирането с 27 точки. Севиля пък остава на 7-ото място с 48 точки

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Севиля не успяха да се победят в срещата помежду си от междинния 33-и кръг в Примера дивисион. Мачът на "Риасор" приключи при резултат 0:0, като той не бе добър за никой от двата тима, тъй като домакините се нуждаят от точки в битката за оцеляване в елита, докато гостите пък водят битка за участие в Лига Европа.Първото полувреме бе с леко превъзходство на Севиля, като гостите създаваха по-опасните положения. В 14-ата минута опасен удар на Карлос Фернандес мина покрай вратата. Четири по-късно Гуидо Писаро получи чудесно центриране в пеналта, но изстрелът му бе спасен от вратаря. В 40-ата минута Евер Банега стреля от границата на наказателното поле, но в аут, а в 43-ата минута Карлос Фернандес пропусна може би най-добрата възможност, като бе изведен сам срещу вратаря но отблизо не успя да го преодолее.Втората част играта бе по-изравнена, като и двата тима имаха своите възможности, но демонстрираха сериозни проблеми при завършването на атаките си. Още в 46-ата минута Педро Москера получи чудесен пас на точката на дузпата, но отигра много нескопосано и прати топката над вратата. В 50-ата минута пък Селта отговори с изстрел на Корея, минал опасно близо до вратата. В 87-ата минута Селсо Борхес отправи удар от средна дистанция, но топката профуча до гредата.В крайна сметка голове така и не паднаха, като двата тима се задоволиха с по една точка. След този мач Ла Коруня остава в опасната зона на 18-ото място в класирането с 27 точки. Севиля пък остава на 7-ото място с 48 точки.