Ница победи Пари Сен Жермен с 3:1

Столичани губят битката за титлата

Пари Сен Жермен направи поредната си грешна стъпка в Лига 1 и е на път да изгуби битката с Монако за шампионската титла. Столичният гранд загуби гостуването си на Ница с 1:3 в дербито 35-ия кръг.
Лошото момче на италианския футбол Марио Балотели откри резултата в 26-ата минута. Огромна заслуга за попадението имаше и Рикардо Перейра. Той пое топката от наказателното поле на Ница и пробяга целия терен, за да сервира топката на Балотели пред наказателното поле за 1:0.
Рикардо Перейра покачи с един от най-красивите голове през сезона в 48-ата минута.  Юнес Белханда се освободи от опеката на няколко съперника и намери Перейра на границата на наказателното поле отляво и той с феноменален фалцов удар в далечния ъгъл на вратаря Трап го препарира за 2:0.
Гостите намалиха в 64-ата минута, точен беше Маркиньос. Бразилецът отклони топката с глава, след като преди това Тиаго Силва беше стрелял по същия начин след корнер.
После Тиаго Мота остави ПСЖ с 10 души на терена, след като получи червен картон в 90-ата минута. Секунди по-късно Анастасиос Донис реши всичко, вкарвайки за 3:1. До края остана време и Анхел ди Мария да бъде изгонен с червен картон.
Лидерът Монако има 83 точки, ПСЖ е втори с 80, а Ница остава на трето място в класирането със 77.