Нюкасъл победа Стоук Сити с с 1:0

С успеха Нюкасъл подобри актива си до 22 точки и диша малко по-спокойно, въпреки че далеч не може да бъде спокоен за мястото си в елита

Нюкасъл постигна победа с 1:0 при гостуването си на Стоук Сити и увеличи значително черните облаци над главата на Марк Хюз. Единственото попадение в срещата бе дело на Айосе Перес в 73-ата минута. Хюз направи шест промени от разгрома с 0:5 от Челси в събота, като тогава обяви, че ги пази именно за днешния двубой. Решението му не се оправда, отборът му изигра поредни си безличен мач и е на две точки над зоната на изпадащите. Част от феновете на стадиона призоваха за оставката му. "Свраките" стигнаха до заслужен успех, след пропуснаха няколко положения чрез Кристиан Атсу през първото полувреме. Те имаха предимство и след почивката преди да се стигне до попадението. Перес се възползва от центриране на Якоб Мърфи и прати топката в мрежата.
Нюкасъл записва втора поредна победа като гост в първенството за първи път от ноември 2014 г. и се изкачи до 13-о място в класирането.