Нюкасъл се върна във Висшата лига

Триумф за Рафа Бенитес и "свраките"

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Нюкасъл се завърна във Висшата лига след едногодишно изгнание в Чемпиъншип! "Свраките" подпечатаха визите си за елита след победа над Престън Норд Енд с 4:1 в мач от 44-ия кръг от редовния сезон. Един от най-щастливите тази вечер беше мениджърът на победителите Рафа Бенитес.
Другият новак във Висшата лига е Брайтън, остава само да се разбере кой ще е третият, но това ще стане ясно едва след плейофите в края на май. "Чайките" са лидери с 92 точки, Нюкасъл има 88, Рединг е трети със 79.
Айосе Перес откри резултата за домакините още в 7-ата минута, но Джордан Хюджил изравни само 7 по-късно. Кристиан Атсу след асистенция на Митрович секунди преди почивката отново изведе "свраките" напред - 2:1. В 65-ата минута Мат Ричи покачи от дузпа на 3:1, а Перес (68) фиксира крайното 4:1, за да даде старт на празненствата в Нюкасъл.