Норвегия не допусна грешка в Кипър

Скандинавците спечелиха убедително при визитата си на Кипър и завършиха първи

Норвегия не стъпи на криво в гостуването си на Кипър и постигна успех с 2:0 в последна среща от груповата фаза на Лигата на нациите. Попаденията за гостите вкара на два пъти Ола Камара в 36-ата и 48-ата минута. В 80-ата минута отборът на Кипър остана с човек по-малко след директен червен картон на Валентинос Сиелис. Численото равенство на терена бе възстановено след втори жълт и респективно червен картон на Мохамед Елиунуси. Двубоят от Група 3 на Лига С бе от огромно значение за националния отбор на България, който търсеше успех в домакинството си на Словения и се надяваше на грешка на "викингите". С днешния успех тимът на Норвегия спечели групата с актив от 13, следван оВ 7-ата минута на срещата гостите от Норвегия имаха претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка на бранител в синьо. До положението се стигна след центриране от фланга, при което Камара засече топката, а ръката на бранителя на Кипър бе в неестествено положение. В 16-ата минута Мохамед Елиунуси пропусна добра възможност да открие резултата. Нападателят не успя да се възползва от колективна грешка в защитата, като ударът му към опразнената врата прелетя над напречната греда. В 32-ата минута Терик Елиунуси подаде към своя братовчед Мохамед, а последният стреля силно към вратата на Панай. Изстрелът на нападателя обаче премина покрай страничния стълб. В 36-ата минута по-добрите действия на Норвегия в атака доведоха до гол. Дълъг пас намери включилия си Елабделауи, който отклони към непокрития на втора греда Ола Камара, а младокът вкара от непосредствена близост. До края на полувремето до нов гол не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Норвегия. Още в самото начало на второто полувреме, в 48-ата минута, Ола Камара вкара топката за втори път във вратата на Кипър.