Норвегия ни догони след минимална победа

Оле Селнес точен за успеха над Словения

Норвегия спечели с 1:0 домакинството си на Словения в мач от нашата група 3 на Лига "C" от турнира Лига на нациите. Единственото попадение на двубоя в Осло реализира Оле Селнес в добавеното време на първото полувреме.
След минималния успех Норвегия събра 6 точки, с колкото е и България преди домакинския мач с Кипър - днес от 21:45 часа на "Васил Левски".
Още в началните минути на двубоя норвежците можеха да поведат в резултата. Тарик Елионуси излезе сам срещу вратаря Вид Белец, който демонстрира отличен рефлекс и съумя да спаси.
Гостите от Словения отговориха с удар на Лео Стулац, преминал в опасна близост покрай вратата.
В петата минута на добавеното време на първата част Норвегия поведе. Оле Селнес остана непокрит на дъгата на наказателното поле и реализира под напречната греда - 1:0.
През втората част домакините направиха няколко пропуска чрез Елиунуси. Рене Кърхин пък не успя да изравни за гостите, за които цял мач игра бившият голмайстор на Лудогорец Роман Безяк.
Бившата звезда на Литекс Бьорн Маарс Йонсен пък влезе на смяна за Норвегия в 75-aта минута.
Както е известно, българските национали гостуват в Осло след няколко дни - на 16 октомври (вторник) от 21:45 часа.