Нотингам изхвърли носителя на трофея Арсенал

"Топчиите” за първи път аут в третия кръг под ръководството на Арсен Венгер след шоу с шест гола

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Заемащият едва 14-а позиция в Чемпиъншип Нотингам изненадващо срази носителя на трофея Арсенал с 4:2 и го детронира още в третия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп.
Домакините започнаха по-активно и поведоха в резултата с гол на американският бранител Ерик Лихай (20) след асистенция на Киърън Доуел от фаул. Радостта на Форест бе кратка, тъй като Пер Мертезакер (23) бързо изравни. Уолкот центрира, след рикошет топката се удари в гредата, а при разбъркването Мертезакер се разписа.
Малко преди почивката Нотингам отново излезе напред в резултата с втори гол на Ерик Лихай (44) след удар от границата на наказателното поле.
Всичко в играта на домакините се получаваше и след почивката, а Бен Бреретън (64-дузпа) увеличи аванса им, след като съдията отсъди 11-метров наказателен удар за нарушение на Роб Холдинг.
Дани Уелбек (79) върна надеждите на „артилеристите”, че могат да се доберат до равенство и преиграване, но Киърън Доуел (85-дузпа) вкара за 4:2. В 89-ата минута Джо Уоръл получи директен червен картон и домакините завършиха срещата в намален състав.
В крайна сметка Нотингам продължи напред, след като стана първият тим от по-долна дивизия, който вкарва 4 гола срещу „артилеристите” в тази надпревара след Хъл Сити през 1908 година. Арсенал отпадна за първи път под ръководството на Арсен Венгер в третия кръг на турнира.