Нов луд мач в Италия

Фиорентина измъкна точка като гост на Сасуоло

На нов луд мач стана свидетели феновете на Серия „А“. Сасуоло и Фиорентина направиха 3:3 в среща 15 кръг на италианския шампионат. „Виолетовите“ се добраха до равенството с два гола в края. Два подобни двубоя имаше и вчера, когато отново попадения в добавеното време донесоха равенствата 2:2 на мачовете Лацио – Сампдория и Каляри – Рома.
Алфред Дънкан даде аванс на Сасуоло в 62-ата минута, а пет минути по-късно асистира за попадението на Хума Бабакар. Джовани Симеоне върна един гол за Фиорентина в 70-ата, но Стефано Сенси върна преднината от две попадения на „зелено-черните“ в 80-ата минута.
Три минути преди края домакините останаха с човек по-малко, след като Филип Джуричич получи червен картон. Гостите се възползваха от численото си предимство и Марко Бенаси намали на 2:3 в 89-ата минута.
Три минути по-късно и Фиорентина остана с човек по-малко, след като Никола Миленкович получи втори жълт картон. В осмата минута на добавеното време Кевин Миралас реализира изравнителното попадение за 3:3.
Това беше осми пореден мач на „виолетовите“ без победа в Серия „А“ и тимът заема 11-о място с 19 точки. С второто си последователно равенство Сасуоло е осми с 21 и без успех в първенството в последните си четири срещи.