Олимпиакос  победи  Риека с 1:0

След гола футболистите на Риека се изнервиха и дълго време не успяваха да организират смислена атака

В Пирея Риека поведе, но допусна обрат, а победният гол за Олимпиакос падна в последната минута. Хърватите обаче вярваха, че на свой терен ще успеят да елиминират гръцкия гранд. Старши треньорът Матиаш Кек пусна на върха на атаката Марио Гавранович, а другите офанзивни футболисти в състава му бяха Горгон, Мишич и Хебер.Олимпиакос също започна с един нападател в лицето на Ел Фарду Бен Набухан, а Мехди Карсела-Гонсалес, Уадис Одиджа-Офое и Марко Марин оформиха триото зад него.Риека опита да притисне съперника в началните минути. Гавранович и Мишич отправиха удари, но не затрудниха стража на гостите Стефанос Капинос. В средата на полувремето Бен Набухан пропусна да открие за Олимпиакос след центриране на Одиджа-Офое и изстрел с глава. В 25-ата минута бърза контра на гостите изведе Марко Марин на добра позиция и германецът не сбърка - 0:1.След гола футболистите на Риека се изнервиха и дълго време не успяваха да организират смислена атака. В началото на втората част те бяха застигнати от още една лоша новина - вратарят Симон Слуга се контузи и трябваше да бъде заменен от Андрей Пръскало. В 54-ата минута Гавранович стреля силно, но Капино спаси.