Олимпик (Лион) и Бордо завършиха наравно 3:3

Кафу и Бордо измъкнаха точка в Лион след два гола в края

Бившият нападател на Лудогорец Джонатан Кафу игра повече от едно полувреме за Бордо, който стигна до 3:3 при визитата си на Олимпик (Лион) в среща от третия кръг на френската Лига 1.
Набил Фекир (10) даде преднина на „хлапетата”, а холандецът Кени Тете (23) удвои аванса им след пас на сънародника му Мемфис Депай. В 36-ата минута домакините останах с човек по-малко на терена, след като втори жълт картон получи испанецът Сержи Дардер, а контузеният аржентинец Валентин Вада бе сменен от Кафу.
Малком (41) намали изоставане на жирондинците, които вече бяха с числен превес на терена.
След почивката националът на Буркина Фасо Бертранд Траоре (74) отново върна преднината на домакините от два гола. В самия край датският халф Лукас Лерагер (88) вкара за 3:2, а в последните секунди отново Малком (90+1) се разписа и донесе точката за гостите след подаване на Камано.
Олимпик (Лион) е втори със 7 точки, а Бордо заема шеста позиция във временното класиране с 5 точки.