Олимпик (Лион) и Монпелие завършиха наравно 0:0

Тимът от Лион взе само точка срещу Монпелие

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Олимпик (Лион) се издъни у дома и завърши 0:0 с Монпелие в мач от 13-ия кръг на френската Лига 1.
Домакините надиграха своя проотивник през първото полувреме. Усем Аур в 13-ата минута бе оставен сам срещу вратаря, но шутира покрай вратата. Гнали Корне пък бе изпуснат от защитата на Монпелие в 33-ата минута, ударът му бе право във вратаря Бенжамен Лекомт. До края на полувремето Менфис Депай също пропиля добра възможност.
След почивката темпото на игра спадна, но отново домакините имаха по-добри възможности и не се възползваха от тях, прекъсвайки серията си от четири победи.
След равенството "хлапетата" остават на трето място с 26 точки, докато Монпелие е осми със 17 точки.