Олимпик Марсилия надви Дижон с 2:1

Дижон е 16-и с 20

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Олимпик Марсилия постигна втора поредна победа за седмицата, след като обърна с 2:1 Дижон при гостуването си от 24-ия кръг на Лига 1. Само преди три дни марсилци се справиха с 1:0 срещу Бордо при закрити врати на “Велодром” в отложен двубой от 18-ия кръг. За последно два поредни успеха воденият от Руди Гарсия тим записа през ноември, когато се наложи с 2:0 отново над Дижон и с 3:1 над Амиен.
Домакините първи стигнаха до гол в 18-ата минута, когато Жордан Мари се възползва от неумела намеса на Стив Манданда. Гостите реагираха и в началото на второто полувреме изравниха чрез новото попълнение Марио Балотели, който се разписа след ъглов удар. След попадението италианският национал се обърна към публиката на домакините с ръце на ушите и показа, че не е забравил как беше обиждан на расистка основа точно преди година, когато гостува с екипа на Ница.
Четвърт час преди края Лукас Окампос отбеляза чудесен гол, с който оформи крайния резултат на стадион “Гастон Жерар”.  Така Олимпик събра 37 точки, колкото има и Сент Етиен, но с два мача резерв, и върви пети във временното класиране. Дижон е 16-и с 20.