Олимпик (Марсилия) победи Гинган с 1:0

Олимпик само на точка от местата за Шампионска лига

Олимпик (Марсилия) победи у дома един от аутсайдерите Гинган с минималното 1:0 в среща от 14-ия кръг на френската Лига 1 и се доближи само на точки от Лион и Монако, които заемат съответно втора и трета позиция преди мача на „монегаските” срещу лидера ПСЖ.
Домакините имаха инициативата през целия мач, но реализираха само едно попадение чрез Флориан Товен (31) след пас на Димитри Пайе, който заедно с Костас Митроглу направиха няколко пропуска след това. След почивката Товен и Митроглу пък се редуваха да пропускат в опитите си да направят успеха на домакините по-убедителен.
След победата си марсилци са четвърти с 28 точки. Гинган е на 15-а позиция с 15 точки.