Оренбург победи Том (Томск) с 2:1

Благо Георгиев с победен гол в Русия

7 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Бившият български национал Благой Георгиев се отличи с гол за Оренбург при победата с 2:1 като гост на Том (Томск) в мач от 24 кръг на руската Премиер лига.
Защитникът Аде даде аванс на Оренбург в 22-ата минута, но четвърт час по-късно Алексей Пугин изравни за домакините. Благой Георгиев, който игра цял мач за гостите вкара победния гол в 73-ата минута на срещата.
Това е втора поредна победа за Оренбург, който води битка за оцеляване в руския елит. Тимът на Благо Георгиев е 13-и в класирането с 22 точки, а тази позиция означава участие в плейофите за оставане. 12-ият Анжи има 27 точки, а до края на сезона остават шест кръга. Том е на последната 16-а позиция с 13 точки.