Пари Сен Жермен на финал

Съперник на парижани в битката за трофея на 31 март ще бъде победителят в сблъсъка между Монпелие и Монако

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

ПСЖ спечели с 3:2 при визитата си на Рен и е първият финалист в турнира за Купата на Лигата във Франция.
Парижани поведоха с красив гол на Тома Мюние (44), а попадение на Хазри от домакините минута преди края на първата част бе отменено след гледане на видеоповторение, което показа, че футболистът е играл с ръка.
Малко след почивката в 49-ата минута Килиан Мбапе вкара гол, отменен обаче заради засада. Малко след това Маркиньос (53) удвои преднината на гостите с добавка. Преди това вратарят на домакините бе отрази удар на Ди Мария.
Ло Селсо (58) окончателно уби интригата след пас на Ди Мария. Пет минути след това обаче гостите останаха в намален състав, след като Мбапе получи директен червен картон заради препъване на съперник. Изгонването на нападателя стана след преглеждане на повторение от ситуацията.
В 84-ата минута гол на Юну за домакините не бе зачетен заради засада, документирана отново от системата за видеоповторения ВАР. Все пак Диафра Сако (85) се разписа и намали, а в добавеното време босненецът Санин Пърчич (90+2) оформи крайния резултат.
Съперник на ПСЖ във финала ще бъде победителят от сблъсъка между Монако и Монпелие.