Пари Сен Жермен разби Олимпик (Марсилия) с 5:1

Шампионите нанесоха тежък удар върху Марсилия

Пари Сен Жермен разби Олимпик (Марсилия) с 5:1 като гост в голямото дерби от 27-ия кръг на френската Лига 1.Срещата на „Велодром“ започна отлично за столичани, които поведоха още в 6-ата минута. Разписа се защитникът Маркиньос. След заучено изпълнение на фаул Тиаго Силва свали топката с глава пред вратата на домакините и сънародникът му също с глава чукна топката в мрежата за 0:1.
Само 10 минути по-късно и щастният реализатор на тима Единсон Кавани напомни за себе си. Уругваецът вкара за 0:2, след като беше изведен с перфектен пас от Пасторе сам срещу вратаря. В 50-ата минута Лукас направи преднината на ПСЖ класическа, възполвайки се от асистенция на Матюиди – 0:3. Брилянтният футбол от страна на гостите продължи и в 61-ата минута Муние проби отдясно и поднесе топката на празна врата на Дракслер и германецът се разписа за 0:4.Силите на ОМ стигнаха само за почетно попадение. Негов автор стана Род Фани (70). Наказателната акция на ПСЖ обаче продължи и само 3 минути по-късно Верати асистира на Матюиди за 1:5.
След този успех тимът на Унай Емери събра 59 точки и е втори във временното класиране след лидера Монако (62). Марсилия остава на седмо място с 39 т.