Пари Сен Жермен разби Тулуза с 6:2

ПСЖ запази пълния си актив от точки и след третия кръг в Лига 1

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Пари Сен Жермен срази с 6:2 Тулуза, а Неймар отново беше във вихъра си и зарадва препълнения "Парк де Пренс". Бразилецът вкара два гола за тима на Унай Емери, който се озова в ролята на догонващ в началото, но много бързо обърна нещата в своя полза. Адриен Рабио, Единсон Кавани, Хавиер Пасторе и Лейвин Курзава също бяха точни за домакините. ПСЖ запази пълния си актив от точки и след третия кръг в Лига 1, като се изравни с Монако и Сент Етиен, но оглави таблицата заради по-добрата си голова разлика.Преди началото на двубоя с минута мълчание беше почетена паметта на жертвите на атентата в Барселона, а Неймар не можа да сдържи емоциите си и се разплака. Мачът беше емоционален и за неговия добър приятел Даниел Алвеш, който вчера загуби леля си, но въпреки това реши да остане в Париж и да помогне на съотборниците си.Публиката на ПСЖ се сбогува със своя любимец Блес Матюиди. Френският национал премина в Ювентус, а днес се появи на "Парк де Пренс", за да си вземе довиждане с феновете, които бурно го аплодираха.Мачът стартира с мощен домакински натиск и няколко пробива на Неймар. В 12-ата минута бразилецът центрира за Рабио, но халфът стреля над гредата. Малко по-късно Кавани сътвори един от традиционните си пропуски от чиста позиция, а гостите имаха късмета да поведат още при първата си добра атака. Центриране от десния фланг беше засечено от Макс Градел и националът на Кот д'Ивоар се разписа още в дебюта си за Тулуза, след като дойде в тима под наем от Борнемут.В 26-ата минута Неймар уцели гредата с глава след добро центриране на Дани Алвеш. В 31-ата Албан Лафон отрази силен изстрел на Рабио, но Неймар беше на точното място и отблизо изравни с първия си гол на "Парк де Пренс". Не след дълго бившата звезда на Барселона се прояви и с асистенция към Рабио, който с великолепен удар намери долния ляв ъгъл на вратата и направи резултата 2:1 за ПСЖ.В края на полувремето само добрите намеси на Лафон спасиха Тулуза от трети гол, а попадение на Кавани беше отменено заради засада.Второто полувреме започна с пропуск на Рабио и опит за автогол на Иса Диоп, предотвратен от Лафон.