Парма победи Каляри с 2:0

"Дуковете" сразиха у дома Каляри

Парма срази у дома Каляри с 2:0 в среща от петия кръг на италианската Серия „А“ и записа втора поредна победа след тази с 1:0 при визитата на Интер миналата седмица.
Роберто Инглезе вкара гол за Парма още в 14-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Шест минути по-късно Инглезе даде аванса на „дуковете“. Той бе изведен зад отбраната на Каляри, след което стреля, Алесио Краньо първоначално спаси, но след това топката отново рикошира в нападателя на домакините и влетя във вратата за 1:0.
Две минути след почивката Парма нанесе своя втори удар. Жервиньо бе изведен сам срещу Краньо, шутира и топката срещна левия стълб на вратата на Каляри, след което влетя в мрежата за 2:0. Домакините пропуснаха да запишат класически успех в 82-ата минута, когато Лука Ригони бе изведен на отлична позиция, но Краньо спаси.
След успеха си Парма събра 7 точки на седма позиция във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Каляри е 13-и с 5 точки.