Перу победи Австралия с 2:0

Паоло Гереро успя да отбележи за южноамериканците

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Перу свали Австралия на земята, след като спечели срещу "кенгурата" с 2:0, изпарявайки надеждите им за продължаване в следващата фаза на Мондиала. "Инките" записаха първи голове на такъв форум от 36 години насам, като за последно те бяха вкарвали на Мондиала от 1982 година, когато Гилермо Ла Роса бе отбелязал срещу Полша при загубата с 1:5.
Срещата започна по-добре за перуанците, които стигнаха до гол в 18-ата минута. Голмайстор бе Андре Карийо, който бе намерен от Паоло Гереро, завършвайки безпощадно чудесната атака на "инките" - 1:0.
В 28-ата минута Австралия стигна до добра възможност за изравняване, след като Рогич бе намерен в наказателното поле, но Педро Галес се намеси по прекрасен начин, чистейки в корнер.
В началото на втората част Перу нанесе решаващия удар в срещата. Пабло Куева дриблира пред наказателното поле и пусна пас за Паоло Гереро, а нападателят завърши хладнокръвно - 2:0.
До края на срещата Перу имаше още няколко добри положения за гол, които не успя да реализира, но все пак спечели срещата с 2:0.
Така Австралия, която имаше шансове да продължи в следващата фаза, завърши на последното четвърто място в Група "C" на Мондиала с 1 точка, докато Перу остава на третото място с 3 пункта. На първите две места в групата са Франция(7) и Дания(5), които продължават в следващата фаза.