Пескара и Милан завършиха наравно 1:1

Донарума не уцели върнатата от Палета топка за попадението на Пескара

Последният в класирането на Серия „А“ Пескара взе точка от Милан в мач от 30 кръг, след като двата тима направиха 1:1.
„Делфините“ откриха резултата в 12-ата минута, когато Габриел Палета върна топката към вратаря, а Джанлуиджи Донарума не успя да я уцели и тя се оплете в мрежата.
Марио Пашалич изравни четири минути преди почивката, когато се оказа най-съобразителен при разбъркването в наказателното поле на домакините и от воле прати топката във вратата на Винченцо Фиорело.
С това равенство Пескара събра 13 точки и се доближи на две точки до предпоследния Палермо, но „делфините“ изостават на девет от Емполи, който е точно над чертата. Милан е седми с 54 точки, на една зад Интер, който има мач по-малко.