ПИРИН И ВЕРЕЯ ЗАВЪРШИХА НАРАВНО 1:1

ДВАТА ОТБОРА ЗАВЪРШИХА 1:1 НА СТАДИОН "ХРИСТО БОТЕВ" В БЛАГОЕВГРАД

Пирин и Верея си врътнаха голово равенство 1:1 в Благоевград в среща от Първа лига. Гостите от Стара Загора дръпнаха в резултата чрез Момчил Цветанов (41), домакините стигнаха до точката с гол на Александър Башлиев (77).Със спечелената точка Пирин излезе на девето място в класирането с 14 точки, изпреварвайки Славия. Верея е на 11-а позиция с 12 пункта.След четвърт час игра топката тупна коварно пред Красимир Костов след изпълнение на пряк свободен удар, тя стигна до Осман Балде на далечната греда, но той от по-малко от метър не намери мрежата.
В 39-ата минута Илиян Йорданов центрира към Амаду Сукуна, който от движение стреля, но Костов успя да избие в корнер.Две минути по-късно гостите взеха аванс в резултата. Момчил Цветанов намери топката от воле на границата на наказателното поле и я прати неспасяемо в десния ъгъл на вратата, която е пазена от вратаря Костов.Осем минути след почивката вратарят на гостите Иван Караджов спаси удар на Даниел Младенов.Домакините натиснаха своя противник в търсене на изравняването и то дойде в 78-ата минута, когато капитанът Александър Башлиев преодоля Иван Караджов със силен удар от наказателното поле в близкия на вратаря ъгъл.Две минути преди края на редовното време Тони Тасев стреля опасно, но Караджов изби кълбото в ъглов удар. В добавеното време и Владислав Златинов би коварно фронтално от наказателното поле, но Иван Караджов отново се намеси решително.В третата минута на продължението голмайсторът Момчил Цветанов беше изведен на голова позиция, но шутира в тялото на вратаря Костов.