Пирин победи Нефтохимик с 3:0

"Орлетата" взеха трите точки в мача без значение от група "Б" на Втората осмица

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Пирин разби Нефтохимик с 3:0 като гост в двубой от група "Б" на втората осмица на Първа лига. Мачът беше без особено значение за двата тима, тъй като гостите със сигурност са сред първите два тима в групата, а домакините и Локомотив (Горна Оряховица) ще бъдат сред последните два.В герой на вечерта се превърна Даниел Младенов, който вкара два гола. Бившето крило на Левски се разписа в 30-ата минута.
Иван Цветков подаде към Кристиян Кощърна, който навлезе в наказателното поле на Нефтохимик, след което центрира успоредно на гол линията. Янко Георгиев не се намеси по най-добрия начин. Топката стигна до Младенов, който не пропусна да вкара в опразнената врата – 0:1.
Пирин удвои в 49-ата минута.  Цветков подаде към Младенов, който остана сам срещу Янко Георгиев и вкара за 0:2.Ветеранът Цветков фиксира крайното 0:3 в 3-ата минута на добавеното време.
След този успех Пирин е на първото място в класирането в тази група с 42 точки, а Нефтохимик е трети с 28. В събота е другият двубой от тази група между Локо ГО и Берое.