Порто би в зрелище

Порто удари Галатасарай като гост в страхотен спектакъл

Двукратният европейски клубен шампион Порто спечели с 3:2 гостуването си на Галатасарай. Срещата предложи много емоции и завърши радостно и за двата съперника - "драконите" спечелиха групата си в Шампионската лига, а турците се прехвърлиха в елиминациите на Лига Европа. По същото време Шалке 04 надви Локомотив (Москва) с 1:0 което донесе спокойствие на тима на Фатих Терим. В Истанбул голям мач изнесе бившето крило на Левски Гари Родригес, който не спря да тича 90 минути и създаде много опасности пред Икер Касийяс. Главният съдия от Беларус Алексей Кулбаков пък бе на другия полюс, регистрирайки няколко спорни и няколко неточни отсъждания.
Срещата започна с изстрел на Гари Родригес в ръката на бранител на Порто. Това се случи на 2-3 метра пред голлинията на Касийяс, но след дълго съвещание с колегите си, Кулбаков отсъди засада в атака на домакините. Спорно решение, което бе оспорвано от играчите на Императора. В 14-ата минута Родригес отново бе в центъра на вниманието, но този път Касийяс отби удара на бившия левскар. В 14-ата минута Ерен Дердьок пропусна невероятна възможност. Нападателят не успя да вкара топката в мрежата от непосредствена близост.
Дойде време за голове. В 17-ата минута бразилският бранител Фелипе засече с глава центриране от фаул и откри резултата в полза на португалците. В 42-ата минута Марега направи 2:0 за гостите от спорна дузпа. Последва обаче 11-метров наказателен удар и за Галатасарай. Зад топката застана Фегули и резултатът бе намален.
След почивката головият спектакъл продължи. В 57-ата минута Серджо Оливейра направи 3:1 за гостите след пас на Ернани. Малко след това Дердьок направи нов пропуск от непосредствена близост. В 65-ата минута обаче Дердьок бе точен за 2:3. Скоро след това съдията пак посочи бялата точка отново за нарушение срещу Гари Родригес. Този път обаче Фегули не успя да прати топката във вратата и зрелището приключи с успех за гостите.
С победата си Порто събра 16 точки и завърши първи, а Галатасарай остана трети с 4 точки и ще продължи участие на 1/16-финалите в Лига Европа.