Порто с важна победа над РБ Лайпциг

"Драконите" с едни гърди пред "червените бикове" в битката за класиране на 1/8-финалите

Порто записа домакински успех с 3:1 над РБ Лайпциг в среща от група G на Шампионска лига. Ерера откри резултата в 13-ата минута, а останалите попадения паднаха след почивката. В 50-ата минута Вернер възстанови равенството и върна мача в изходна позиция. Данило (62) обаче върна аванса на домакините, а точка на спора сложи Перейра, разписвайки се 3:1 в края на мача.Победата бе важна за домакините, които вече имат 6 точки и заемат второ място в класирането. Лайпциг пък остават 3-ти с 4 пункта.