ПСЖ на 1/2-финал за Купата на Лигата

Всичко по-интересно се случи през второто полувреме, когато паднаха и двата гола, макар и домакините да играха с човек по-малко от 34-ата минута

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Пари Сен Жермен се класира без напрежение и блясък на полуфинал на турнира за Купата на Лигата във Франция, след като преодоля като гост Амиен с 2:0 на “Ла Ликорн”. Всичко по-интересно се случи през второто полувреме, когато паднаха и двата гола, макар и домакините да играха с човек по-малко от 34-ата минута, когато титулярният вратар Режи Гюртнер беше изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Килиан Мбапе. Парижани откриха в 53-ата минута, когато бразилецът Неймар се разписа от дузпа. В 78-ата Адриен Рабио удвои аванса на ПСЖ с удар с глава. Голът беше очевиден, но реферът не посочи центъра, тъй като се оказа, че системата goal line technology е била извън строя и той не е получил съобщение на часовника си. След консултация с видеоповторение той обаче призна попадението на редовно.
В другия четвъртфинал, игран по същото време Монпелие победи като гост Анже и също ще играе на полуфинал. В другите мачове от същата фаза Монако победи Ница с 2:1, а Рен надви Тулуза с 4:2.