ПСЖ надви Монако с 2:1

Парижани спечелиха с 2:1 при визитата си в Княжеството

ПСЖ победи като гост миналогодишния шампион Монако с 2:1 в дербито от 14-ия кръг на френската Лига 1 и дръпна с 9 точки аванс на върха.
Единсон Кавани (19) изведе парижани напред в резултата. Уругвайският нападател се разписа след подаване на германския национал Юлиан Дракслер.
След почивката в 52-ата минута гостите получиха право да изпълнят и титулярният изпълнител Неймар удвои преднината им. В 81-ата минута Жоао Моутиньо намали изоставането на домакините, които обаче така и не съумяха да стигнат до изравняване.
Това бе 12-а победа за ПСЖ от началото на сезона, а след нея тимът има 38 точки на върха. Монако е трети с 29 точки, колкото има и Олимпик (Лион) на втората позиция.