ПСЖ надви Селтик с 5:0

Шоу и голова фиеста на Неймар, Мбапе и Кавани за ПСЖ

ПСЖ направи за смях Селтик в Шотландия. Парижани спечелиха с 5:0 гостуването си на "детелините" в среща от група "В" на надпреварата, в която над всички бяха Неймар, Килиан Мбапе и Единсон Кавани.
Френският гранд реши нещата в своя полза още през първата част. В 19-ата минута Рабио изведе по прекрасен начин Неймар зад отбрана на домакините, бразилецът напредна и реализира, останал сам срещу стража Гордън.
В 34-ата минута Килиан Мбапе вкара първия си гол за парижани в Шампионска лига. Верати центрира в наказателното поле на Селтик, Неймар свали към 18-годишния нападател, който не сбърка от близка дистанция.
Само 6 минути по-късно дойде ред и на Единсон Кавани да се разпише. Уругваецът бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.
През втората част ПСЖ стигна до нови два гола. В 83-ата минута Лустиг си отбеляза автогол, а само 2 минути по-късно Кавани оформи крайния резултат, засичайки с глава центриране на Курзава.