ПСЖ победи Дижон с 2:1

Дижон не издържа срещу звездите на парижани

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

ПСЖ победи с 2:1 при визитата си на Дижон в среща от деветия кръг на френската Лига 1.
През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а всичко най-интересно се случи след почивката. Десният бранител Тома Мюние (70) даде аванс на парижани, но Бенжамен Жеаннот (85) изравни с фенемално изпълнение.
Домакините обаче не успяха да издържат на натиска и в добавеното време отново Тома Мюние (90+2) се разписа след асистенция на Килиан Мбапе, за да се превърне в герой за гостите.
След трудната си победа ПСЖ остава лидер във временното класиране с актив от 25 точки. Дижон е на 15-а позиция със 7 точки.