ПСЖ разби Бордо с 4:1

Парижани разбиха Бордо като гост

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

ПСЖ ще защитава трофея си от миналия сезон в турнира за Купата на Лигата. Парижани достигнаха до финала след успех с 4:1 като гост на Бордо. По две попадения вкара Анхел ди Мария и Едисон Кавани. За домакините се разписа Ролан.Ди Мария изпълни неспасяемо пряк свободен удар и откри резултата в 19-ата минута, но в 32-ата Ролан изравни от 3 метра на празна врата.През второто полувреме се развихри Едисон Кавани. Той изведе ПСЖ напред в 60-ата минута, когато получи извеждащ пас от Лукас и не остави шансове на вратаря на Бордо. Второто попадение на уругваеца дойде в 74-ата минута. Той бе на правилното място при центиране и отклонена топка и от легнало положение вкара за 3:1.Ди Мария заби четвъртия гол за носителя на купата в 81-ата минута. Аржентинецът изстреля топката по земя от 25 метра и я прати точно до гредата в долния ляв ъгъл на вратата.На финала ПСЖ ще срещне победителя от мача между Монако и Нанси.