ПСЖ разби Метц с  5:1

Едисон Кавани с две попадения при петата поредна победа

Килиан Мбапе дебютира с гол за ПСЖ. Той се разписа при успеха с 5:1 при гостуването на Метц в мач петия кръг на Лига 1.
Бразилската перла на парижани – Неймар се отчете с гол и асистенция, а Едисон Кавани заби две попадения. Лукас Моура също записа името си сред голмайсторитеДомакините играха добре срещу своя богат и именти съперник, но червен картон на Асу-Екото в началото на втората част ги пречупи.Кавани откри резултата в 31-ата минута, когато получи пас от Неймар и прати топката в мрежата. Домакините обаче изравниха след само 6 минути. Ревиер бе на точното място при подаване в наказателното поле на ПСЖ и от близко разстояние с глава изравни.В 56-ата минута Екото бе изгонен, а това даде крила на ПСЖ. В 59-ата минута Мбапе посрещна отбита топка и от движение по земя простреля стража на домакините.Парижани започнаха да се забавляват, а Неймар правеше каквото си иска на терена. Именно той бе автор на третото попадение за ПСЖ в 69-ата минута, само 6 по-късно Кавани направи 4:1. Последното попадение бе дело на Лукас Моура и дойде в 87-ата минута.ПСЖ е лидер в класирането с пълен актив от точки – 15. Монако също има пълен актив, но е с мач по-малко. Метц пък е на дъното с 5 загуби от 5 мача и нито една точка.