ПСЖ разби Монако с 4:0

Шампионите с 13-а поредна победа във френската Лига 1

ПСЖ спечели категорично с 4:0 при визитата си на закъсалия го Монако в среща от 13-ия кръг на френската Лига 1 и продължава без грешка от началото на сезона.
Гостите от френската столица доминираха напълно и „монегаските“ можеха да инкасират дори още повече попадения. Хеттрик за парижани отбеляза Едисон Кавани (4, 11, 53) след асистенции на Неймар и Диаби. Самият Неймар (64-дузпа) пък оформи крайния резултат.
На четири пъти беше използвана системата ВАР. В два от случаите тя помогна за признаването на попадения, а в други два бяха отменени голове на гостите заради засади на Дракслер в края на първата част и Мбапе през второто полувреме.
След 13-ата си поредна победа ПСЖ е лидер с пълен актив от 39 точки. Монако е на предпоследната позиция с едва 7 точки.