Първа грешна стъпка за Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" взеха само точка при визитата си срещу Сток Сити

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

След трите си поредни победи на старта преди паузата за националните отбори Манчестър Юнайтед допусна първа грешна стъпка този сезон, завършвайки 2:2 при визитата си на Сток Сити в среща от четвъртия кръг на английската Висша лига.
„Грънчарите” започнаха активно и още в началото Хесе Родригес пропусна да се разпише, пращайки топката покрай вратата на Де Хеа. Постепенно „червените дяволи” започнаха да взимат инициативата и да владеят повече топката. Маркъс Рашфорд имаше два добри шанса за гол, но Бътланд се намеси великолепно и спаси.
В края на полувремето двата отбора си размениха по едно попадение. Първо Ерик-Максим Чупо-Мотинг (43) изведе домакините напред след центриране на Диуф, а малко след това след ъглов удар Погба отправи удар с глава, топката се отклони в Маркъс Рашфорд (45) и се озова в мрежата за 1:1.
След почивката „червените дяволи” стигнаха до пълен обрат с гол на Ромелу Лукаку (57), разписал се сам срещу Бътланд след извеждащ пас на Хенрих Мхитарян. Вратарят спаси удара на белгиеца, но при добавката нападателят вкара четвъртия си гол от началото на сезона.
Домакините веднага се хвърлиха в атаки и бързо изравниха чрез Ерик-Максим Чупо-Мотинг (63) с глава след центриране от ъглов удар. Преди това Де Хеа спаси удар от воле на Хесе. До края на мача гостите се надяваха да стигнат до трите точки и да запазят пълния си актив, но не успяха отново да преодолеят отбраната на „грънчарите” и Бътланд.
След равенството Манестър Юнайтед остава лидер с 10 точки, а Сток Сити е десети с 5 точки.